Dążenie do fizycznego piękna jest głęboko zakorzenione w ludzkiej naturze. Zadowolenie z własnego wyglądu przekłada się na radość życia i poczucie własnej wartości oraz ułatwia realizację marzeń i celów. Obecnie możliwości chirurgii plastycznej i estetycznej gwarantują spektakularne efekty i krótszy okres rekonwalescencji a Tobie dają szansę na osiągniecie zadowolenia i samoakceptacji.
Jeśli zdecydujesz się na zabieg, podczas konsultacji otrzymasz ode mnie wyczerpujące informacje o zabiegu, jego przebiegu, spodziewanym efekcie, przeciwwskazaniach i możliwych powikłaniach a także postępowaniu w okresie rekonwalescencji.
Każdego Pacjenta traktuję indywidualnie i zapewniam pełną dyskrecję.
Poniżej znajdziesz kilka kluczowych informacji, które pomogą Ci przygotować się do zabiegu i poczynić niezbędne działania, aby wszystko przebiegło sprawnie w tym dniu. Przeczytaj o czym należy pamiętać!
Dla Pacjenta
Najpierw zapraszam na konsultację lekarską - omówimy oczekiwania i spodziewany efekt oraz szanse na jego uzyskanie. Poinformuje Cię o możliwych powikłaniach, jak należy się przygotować do zabiegu oraz jak postępować w okresie pooperacyjnym. Ustalimy wykaz dodatkowych badań, które są niezbędne, abyś mógł/mogła zostać zakwalifikowana do zabiegu. Dopiero po analizie wyników ustalimy termin zabiegu. Będziesz mieć wystarczający czas, aby na spokojnie zaplanować pobyt w klinice oraz rekonwalescencję po zabiegu.
Od czego zacząć jeśli rozważasz zabieg?
Listę badań niezbędnych do wykonania przekazuję na konsultacji, po dokładnym wywiadzie. Standardowo zlecane są: m.in. grupa krwi, morfologia, układ krzepnięcia, elektrolity, poziom glukozy, kreatynina oraz badania wirusologiczne w celu wykluczenia zakażenia HIV, HCV i HBV. W niektórych przypadkach zlecam wykonanie badania radiologicznego klatki piersiowej i badania EKG. Pacjenci leczący się z powodu chorób tarczycy będą poproszeni o dostarczenie wyników badań poziomu hormonów wykonanych do pół roku przed zabiegiem.
Jakie badania należy wykonać przed operacją?
Odstaw leki zawierające salicylany (np. Aspiryna, Popopiryna) – na 7 dni przed zabiegiem, gdyż zwiększają ryzyko krwawienia.
Odstaw preparaty zawierające czosnek, miłorząb japoński (Ginko bilboa) lub żeń-szeń (Panax gingsen) - na 14 dni przed zabiegiem, gdyż zwiększają ryzyko krwawienia.
Odstaw leki zawierające metforminę (np. Metformax, Glucophage, Siofor) – na 48 godzin przez operacją w znieczuleniu ogólnym.
Leki i preparaty, które należy wstrzymać przed zabiegiem
Do kliniki należy zabrać z sobą dowód osobisty lub paszport, karty informacyjne z pobytów w szpitalu oraz wyniki badań zalecane do zabiegu, aktualnie przyjmowane leki, książeczkę zdrowia lub zaświadczenie o przebytym szczepieniu przeciwko WZW typu B.
W klinice Pacjent powinien się stawić rano, tj. ok. 8.00. Każdy Pacjent podpisuje zgodę na zabieg i jest przyjmowany na oddział.
Na ile czasu przed zbiegiem zgłosić się do kliniki? Co zabrać z sobą?
Od północy w dniu zabiegu nie wolno spożywać posiłków. Do kliniki należy zgłosić się na czczo, można pić niegazowaną wodę do 2 godzin przed przyjęciem do kliniki, do tego czasu należy też przyjąć poranne dawki stosowanych leków.
Do zabiegu należy się zgłosić bez makijażu i biżuterii. Przed operacjami w obrębie oczu i twarzy należy usunąć sztuczne rzęsy. Stałe aparaty ortodontyczne nie stanowią przeszkody.
O czym należy pamiętać przed zabiegiem?
Pierwsze 2 godziny po zabiegu Pacjent spędza w sali wybudzeń, na bloku operacyjnym, a następne w swojej sali na oddziale. Po niektórych zabiegach (wykonywanych w znieczuleniu miejscowym i niektórych w znieczuleniu ogólnym) Pacjent może opuścić klinikę w dniu operacji. W przypadku większości zabiegów w znieczuleniu ogólnym Pacjent pozostaje w klinice do następnego dnia, będąc przez cały czas pod opieką lekarza i pielęgniarek. Po operacjach plastycznych brzucha i niekiedy po innych rozległych operacjach Pacjenci pozostają w klinice minimum przez dwie doby.