top of page

Korekcja uszu

Zabieg korekcji uszu polega na zmniejszeniu stopnia ich odstawania poprzez wymodelowanie chrząstki.

Odstające uszy są często powodem ogromnych kompleksów, dlatego dzięki zabiegowi Pacjent może się poczuć silniejszy, bardziej pewny siebie i atrakcyjny.

Czym jest korekcja uszu i jak wygląda zabieg?

Zabieg polega na wykonaniu odpowiedniego nacięcia za małżowiną uszną tak, aby odsłonić chrząstkę a następnie odpowiednio ją wymodelować.

Na ostatnim etapie zabiegu zakłada się za uchem, w miejscu nacięcia szwy niewchłanialne oraz opatrunek na 7 dni. Po tym okresie ściąga się szwy. Efekt wykonanego zabiegu pozostaje na całe życie.

Blizna jest w zasadzie niewidoczna, ponieważ linia cięcia przebiega w zagłębieniu za małżowiną uszną. Na przedniej powierzchni ucha nie widać oznak przebytego zabiegu.

Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Godzinę po wykonaniu zabiegu można opuścić klinikę; szwy oraz opatrunek usuwa się po 7 dniach.
Zalety zabiegu to krótki czas trwania, brak potrzeby hospitalizacji, bezbolesny przebieg oraz szybki powrót do normalnego funkcjonowania. Zbieg ten wykonywany jest bardzo często nie tylko u dorosłych pacjentów, ale również u dzieci (nie wcześniej niż po osiągnięciu 7 roku życia) i młodzieży.

Zabieg poprzedza wstępna konsultacja, niezbędne badania oraz kwalifikacja do zabiegu. Na trzy tygodnie przed planowanym zabiegiem należy odstawić leki obniżające krzepliwość krwi oraz leki hormonalne. Na tydzień przed zabiegiem zaleca się odstawienie lub ograniczenie używek, takich jak alkohol i papierosy. W dniu zabiegu pacjent musi być na czczo.

Jak przygotować się do zabiegu korekcji uszu?

Po przebytym zabiegu uszy mogą być lekko obrzęknięte i zasinione, natomiast wszelkie dolegliwości powinny ustąpić do 2 tygodni po zabiegu. Przez okres 3 miesiące należy zakładać na noc specjalną opaskę. W pierwszych czterech tygodniach zalecane jest zwracanie szczególnej uwagi na uszy, należy unikać skrajnych warunków atmosferycznych, przeciągów oraz nadmiernego forsowania się. Należy unikać nasłonecznienia, solarium i sauny. Należy bezwzględnie stosować się do indywidualnych zaleceń lekarskich, jak również pamiętać o odpowiedniej higienie i właściwej diecie.

Co zrobić po zabiegu korekcji uszu?

Korekcja uszu to zabieg, który może być wykonany u osób w pełni zdrowych. Przeciwskazaniem do zastosowania dostępnych metod jest zbyt młody wiek, cukrzyca, zaburzenia krzepliwości, choroby przewlekłe, autoimmunologiczne i nowotworowe, skazy naczyniowe, ciąża. 

Jakie są przeciwskazania do zabiegu korekcji uszu?

Ważne informacje

  • Około 1 godziny

  • Standardowo zlecane są m.in.: grupa krwi, morfologia, wskaźniki krzepnięcia (APTT i INR), kreatynina, poziom glukozy, elektrolity (Na, K), badanie ogólne moczu, szczepienie p/WZW B.

    W przypadku niektórych chorób przewlekłych mogą być konieczne dodatkowe konsultacje specjalistyczne lub badania. Dlatego ważne jest, aby w czasie konsultacji do operacji przekazać wszystkie informacje o stanie własnego zdrowia. Ostateczną listę badań niezbędnych do wykonania przekaże lekarz na konsultacji.

  • Skazy naczyniowe, zaburzenia krzepliwości, nieuregulowane nadciśnienie tętnicze, nieuregulowana cukrzyca, infekcja ropna skóry i śluzówek, ciąża

  • Do każdego zabiegu z zakresu chirurgii estetycznej należy podejść w pełni zdrowia, co potwierdzą wyniki badań laboratoryjnych. Powinno się je wykonać na 2 – 4 tyg. przed operacją i przesłać do weryfikacji. Trzeba również odbyć ewentualne dodatkowe konsultacje zlecone przez chirurga lub anestezjologa. 

    Pacjenci palący papierosy są narażeni na zwiększone ryzyko powikłań, w szczególności ze strony układu oddechowego i układu krążenia. Na cztery tygodnie przed planowanym znieczuleniem powinno się przestać palić. Optymalnie, palenie powinno się rzucić zupełnie. W okresie 12 godzin przed znieczuleniem obowiązuje całkowity zakaz palenia wyrobów tytoniowych.
    7 dni przed planowanym zabiegiem nie należy przyjmować leków z grupy salicylanów (Polopiryna, Aspiryna, itp.).
    7 dni przed planowanym zabiegiem należy zaprzestać przyjmowania czosnku, miłorzębu japońskiego (Ginko biloba) i żeń-szenia (Panax gingsen) oraz suplementów diety zawierających te zioła. W tym samym okresie nie powinno się także przyjmować niektórych preparatów psychoaktywnych, szczególnie zawierających: amfetaminę, katynon, metylofenidat, kokainę, meskalinę, DOM, LSD, AMT, DMT, psylocybinę, tetrahydrokannabinol.
    Na 48 godzin przed operacjami w znieczuleniu ogólnym należy odstawić preparaty zawierające metforminę (np. Metformax, Glucophage, Siofor).

  • U młodzieży i dorosłych: miejscowe. U dzieci: ogólne.

  • Nie ma potrzeby pozostawania w klinice.

  • Około 8-10 dni

  • W 8-10 dobie 

  • Po 3-4 dniach

  • Po przeprowadzonym zabiegu przez 14 dni nie należy wykonywać następujących czynności: opalanie, narażanie na niskie i wysokie temperatury, kąpiele w otwartych zbiornikach wodnych.

Cennik korekcji uszu

Masz pytania? Napisz wiadomość!

Korekcja 1 ucha

Korekcja uszu

5 200 zł

6 000 zł

bottom of page