top of page

Pomniejszenie piersi 

Nienaturalnie duże piersi niosą ze sobą ryzyko problemów zdrowotnych. Ciężkie piersi mogą nadmiernie obciążać kręgosłup. Często występują bóle w okolicy szyi, pleców i ramion. Zabieg pomniejszenia piersi prowadzi do poprawy fizycznego i psychicznego komfortu.

Czym jest pomniejszenie piersi i jak wygląda zabieg?

Nieproporcjonalnie duży biust jest nie tylko problemem estetycznym, w wielu przypadkach nadmierna masa piersi powoduje przede wszystkim problemy czynnościowe i jest źródłem bólu kręgosłupa, pleców i barków oraz zaburzeń postawy. Trudności w dobraniu stanika powodują nieprawidłowe ułożenie piersi i „wżynanie” się ramiączek w skórę; ćwiczenia fizyczne jak np. aerobik czy bieganie są ograniczone lub wręcz niemożliwe co dodatkowo może powodować nadwagę i jeszcze większy przyrost masy biustu.

Pomniejszenie piersi jest zabiegiem chirurgicznym, który zmniejsza rozmiar i objętość piersi. Zabieg ma na celu również podniesienie piersi i uformowanie pełnego kształtu, młodziej wyglądającego biustu. W wielu przypadkach zmniejsza się równocześnie średnice otoczki, która wcześniej uległa rozciągnięciu pod wpływem masy gruczołu. 

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym a Pacjentka zostaje w klinice przez 1 dobę. 

Bezpośrednio po operacji Pacjentka ma zakładany stanik, który ma na celu prawidłowe podtrzymanie i końcowe ukształtowanie ostatecznego wyglądu biustu. Stanik powinien być noszony całodobowo przez miesiąc. Po raz pierwszy jest zdejmowany w szpitalu w celu zmiany opatrunku po 7 dniach.

Zabieg poprzedza wstępna konsultacja, niezbędne badania oraz kwalifikacja do zabiegu. Na trzy tygodnie przed planowanym zabiegiem należy odstawić leki obniżające krzepliwość krwi oraz leki hormonalne. Na tydzień przed zabiegiem zaleca się odstawienie lub ograniczenie używek, takich jak alkohol i papierosy. W dniu zabiegu Pacjentka musi być na czczo. Zrezygnować z aplikacji kosmetyków na skórę. Na zabieg należy się zgłosić bez biżuterii.

Jak przygotować się do zabiegu pomniejszenia piersi?

Po zabiegu Pacjent na ogół pozostaje przez 2 doby w klinice. Przez pierwsze 7-10 dni piersi są obrzęknięte, skóra jest „połyskliwa” i napięta.  Czucie w obszarze brodawki może być obniżone lub może wykazywać nadwrażliwość. Obowiązuje zakaz palenia papierosów i bezwzględne przebywanie w staniku przez okres około 4-6 tygodni 24 godz. na dobę. Nie należy uprawiać sportu, dźwigać i przeciążać mięśni klatki piersiowej. Sam czas leczenia trwa ok 14 dni. 

Co zrobić po zabiegu pomniejszenia piersi?

Powiększanie piersi to zabieg, który może być wykonany u osób w pełni zdrowych. Przeciwskazaniem do zastosowania dostępnych metod jest cukrzyca, zaburzenia krzepliwości, choroby przewlekłe, niektóre choroby autoimmunologiczne i nowotworowe, skazy naczyniowe, ciąża.

Jakie są przeciwskazania do pomniejszenia piersi?

Ważne informacje

  • Około 3 godzin

  • Standardowo zlecane są m.in.: grupa krwi, morfologia, wskaźniki krzepnięcia (APTT i INR), kreatynina, poziom glukozy, elektrolity (Na, K), badanie ogólne moczu, szczepienie p/WZW B

    W przypadku niektórych chorób przewlekłych mogą być konieczne dodatkowe konsultacje specjalistyczne lub badania. Dlatego ważne jest, aby w czasie konsultacji do operacji przekazać wszystkie informacje o stanie własnego zdrowia. Ostateczną listę badań niezbędnych do wykonania przekaże lekarz na konsultacji.

  • Skazy naczyniowe, zaburzenia krzepliwości, nieuregulowane nadciśnienie tętnicze, nieuregulowana cukrzyca, infekcja ropna skóry i śluzówek, ciąża

  • Do każdego zabiegu z zakresu chirurgii estetycznej należy podejść w pełni zdrowia, co potwierdzą wyniki badań laboratoryjnych. Powinno się je wykonać na 2 – 4 tyg. przed operacją i przesłać do weryfikacji. Trzeba również odbyć ewentualne dodatkowe konsultacje zlecone przez chirurga lub anestezjologa. 

    Pacjenci palący papierosy są narażeni na zwiększone ryzyko powikłań, w szczególności ze strony układu oddechowego i układu krążenia. Na cztery tygodnie przed planowanym znieczuleniem powinno się przestać palić. Optymalnie, palenie powinno się rzucić zupełnie. W okresie 12 godzin przed znieczuleniem obowiązuje całkowity zakaz palenia wyrobów tytoniowych.
    7 dni przed planowanym zabiegiem nie należy przyjmować leków z grupy salicylanów (Polopiryna, Aspiryna, itp.).
    7 dni przed planowanym zabiegiem należy zaprzestać przyjmowania czosnku, miłorzębu japońskiego (Ginko biloba) i żeń-szenia (Panax gingsen) oraz suplementów diety zawierających te zioła. W tym samym okresie nie powinno się także przyjmować niektórych preparatów psychoaktywnych, szczególnie zawierających: amfetaminę, katynon, metylofenidat, kokainę, meskalinę, DOM, LSD, AMT, DMT, psylocybinę, tetrahydrokannabinol.
    Na 48 godzin przed operacjami w znieczuleniu ogólnym należy odstawić preparaty zawierające metforminę (np. Metformax, Glucophage, Siofor).

  • Ogólne

  • 1 doba

  • Około 2 tygodnie

  • Po 7 dniach

Cennik pomniejszenia piersi

Masz pytania? Napisz wiadomość!

Pomniejszenie piersi

21 500 - 27 000 zł

bottom of page